اختصاصی پایگاه خبری فضای نو : رسانه تخصصی طراحی داخلی

مترجم: امیرحسین سپاسی


نام اثرThong House 

معماران : NISHIZAWAARCHITECTS

موقعیت اثر : DISTRICT 7, VIETNAM

مساحت : 325m²

سال ساخت : 2014

 

کیفیت درک شده از زندگی در ساختمانها باید از هندسه و چگونگی اتصال این هندسه به انسانها ناشی شود. ” این همان فکر اولیه ای بود که ما هنگام طراحی یک خانه ردیفی در {  Phu My Hung } ، یک منطقه جدید توسعه شهری در جنوب سایگون ، به ما پیشنهاد شده بود. این پروژه می تواند به عنوان تلاش دیگری برای یافتن شیوه زندگی معاصر در نوع شناسی ردیف خانه در نظر گرفته شود. این خلاصه، خلاص شدن از شر شیوه زندگی قبلاً ما در خانه شهری مشترک بود ، جایی که راه پله در مرکز به همراه راهرو برای دسترسی به فضاهای پوشیده از چهار دیوار که افراد را در دنیای خودش منزوی می کند. مشتری یک خانواده هسته محور است  ، متشکل از والدین و دو کودک که آرزوی صریح داشتن یک خانه را با عناصر طبیعی دارند و در عین حال می توانند ارتباط معنوی بین هر یک از اعضای خانواده را بهبود بخشند.

بنابراین ، در یک نمای کلی ، خانه مانند ترکیبی از مکعب ها به عنوان اتاق های خصوصی به نظر می رسد در حالی که فضاهای ایجاد شده با حجم ، تغییر مکان داده به مناطق عمومی خانواده تبدیل می شود. طرح بخش جسورانه که به طور هماهنگ گردش ، حریم خصوصی و کنترل فعالیت ها را می توان برای تصمیم گیری در مورد عملکرد در هر خلا و حجم استفاده کرد. به طور مداوم ، یک گردش به عنوان یک روبان ابریشم در نتیجه ایجاد می شود تا تمام فضاها به هم متصل شده و رابطه فضاها را محکم تر کند. از ورودی اصلی ، یک گذرگاه باریک پوشیده ، افراد را با یک سیستم درب در حال چرخش در انتهای خانه ، به یک فضای زندگی 5 متری معرفی می کند. این سیستم به باغ حیاط خلوت باز می شود و فوراً با وزش باد از طریق تونل تحقق می یابد.

فضای نشیمن و فضای ناهار خوری هر دو از طریق یک ارتفاع دو برابر به طور عمودی گسترش می یابد که به هماهنگی فضاهای عمومی داخل خانه با تصور فضای بیرون کمک می کند. اتاق خواب اصلی که دارای فضای مشترک خصوصی در طبقه چهارم است ، با یک سنگ فرش سنگی وصل شده است که غلبه بر باغی که با گیاهان بومی ساخته شده است و نور فوقانی در بالا محصور شده است. وسایل دیگر برنامه ریزی شده است که در طبقه بالا باشد. بوستان پشت بام فضای بیرون از خانه را برای خانواده فراهم می کند تا از زندگی شبانه در این منطقه جدید شهری لذت ببرند. از ابتدا تا انتها ، راه پله – به عنوان ستون فقرات خانه به ما اجازه می دهد تا در یک ماجراجویی بدون توقف برای کشف مکانهای مختلف در سراسر خانه درگیر شویم.