موضوع


برنامه‌ی این رویداد، طراحی معماری سردر ورودی غربی مجموعه‌ی وزرشی انقلاب به‌همراه برخی عناصر مبلمان شهری آن خواهد بود که با حضور طراحان، معماران و هنرمندان عزیز کشورمان برگزار خواهد شد.

برگزارکنندگان مسابقه


 • معاونت مشارکتهای مردمی و جذب سرمایه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با همکاری فرادید هنر و پایگاه خبری فضای نو

برنامه


طراحی سردر غربی باشگاه انقلاب به همراه ارائه طرح 4 عنصر مبلمان شهری مجموعه باشگاه انقلاب شامل 1)نیمکت 3 نفره 2)سطل زباله 3)چراغهای روشنایی مسیر 4)تابلوهای آدرس دهی.

هر فرد یا گروه شرکت کننده باید در شیتهای خود ، کل این پکیج را طراحی نماید. بدیهی است که ارتباط مفهومی بین مبلمان پیشنهادی برای تبیین یونیفرم گرافیکی – فرمی مبلمان باشگاه ضروری است اما ارتباط همین مبلمان با سردر لزومی ندارد ، مگر پای ایده‌ای بدیع در میان باشد.

 • شرکت کنندگان گرامی ، با هدف آشنایی شما با باشگاه انقلاب و سایت پروژه ، امکان بازدید از سایت پروژه مهیا گردیده است. این بازدید با حضور دبیران جایزه در تاریخ 7 مهر از ساعت 9:30 صبح الی 11:30 برگزار میگردد. محل ورود به باشگاه انقلاب ، همان ورودی غربی مجموعه ، موضوع برگزاری مسابقه است. پارکینگ داخل باشگاه نیز برای مهمانان گرامی هماهنگ شده است.

جوایز


 • رتبه نخست : 6 سکه تمام بهار آزادی
 • رتبه دوم : 3 سکه تمام بهار آزادی
 • رتبه سوم : 1 سکه تمام بهار آزادی
 • معرفی رسانه‌ای ، تندیس ویژه رویداد و گواهی رسمی به سه رتبه برتر

و هم‌چنین جایزه‌‌ای معنوی که برای تقدیرشدگان ویژه توسط هیات محترم داوران در نظر گرفته شده است.

به کلیه شرکت کنندگان در مسابقه گواهی حضور در مسابقه از طرف دبیرخانه و باشگاه انقلاب اعطا خواهد شد.

کنترل مدارک


دبیرخانه همزمان با دریافت آثار – خصوصا آثاری که زودتر دریافت شوند – اشکالات فرمتی را تذکر میدهد تا رفع گردند. اما این راهنمایی برای آثاری که در لحظات اخر دریافت میشوند عملا به دلیل محدودیت زمانی امکانپذیر نخواهد بود. به هر تقدیر قبل از نمایش آثار به داوران ، دبیرخانه موارد ذیل را برای کلیه آثار کنترل مینماید:

  1. تعهد به فرمت روش ارسال آثار
  2. تطابق اولیه با ضوابط فنی مسابقه همچون ابعاد و حدود زمین / استانداردهای طراحی برای مبلمان شهری

معیارهای داوری


پس از مرحله کنترل مدارک ، طرحهای برنده باید حداکثر تطابق ممکن را با معیارهای ذیل داشته باشند:

 1. خلاقیت در ایده
 2. زیبایی در ساختار و پردازش
 3. قابلیت اجرا و تحقق پذیری طرحها
 4. متناسب با هویت ایرانی-اسلامی(خصوصا در لایه‌ی معنایی و نه صرفاً شکلی) و ماهیت ورزشی باشگاه انقلاب

روش شرکت در جایزه


قدم 1) شرکت کنندگان محترم می بایست اثر یا آثار خود را به ما ایمیل نمایند. در بخش متن ایمیل لطفاً «نام اثر(در صورت وجود) / نام معمار مسئول / شماره موبایل » را تایپ کنید. در ادامه حتما شناسنامه آثار شامل همکاران و… را اضافه نمایید. مسئولیت دبل چک و کنترل این مهم اخلاقی با معمار مسئول است. لطفاً این اطلاعات را در ایمیل درج کنید و نه بر روی فایل اثر ارسالی. اثر نیز باید فقط بصورت یک پی دی اف که شامل شیت‌های پروژه می‌باشد ارسال شود. این پی دی اف باید حداکثر 100 مگابایت و شامل 10 شیت معرفی اثر ، بصورت افقی و در قطع 50 در 70 با کیفیت 150 دی پی آی باشد. 6 شیت برای سردر و 4 شیت برای مبلمان. زبان شیت باید فارسی باشد. برای معرفی سردر ، متون مبانی نظری طراحی ، نقشه پلان ، نمای جلو و پشت ، مقطع، سه بعدی‌ها جزء ضروریات هستند. برای مبلمان نیز سه نمای بالا ، روبرو و بغل محصول به همراه مدلسازی سه بعدی ضروری است. دیگر جزئیات و مستندات بنا به تشخیص طراح اضافه شوند. لطفا به deisgn brief موجود در فایل قابل دانلود در همین صفحه دقت فرمایید.

ایمیل ما جهت ارسال آثار : fazayenomedia@Gmail.com . لطفاً عنوان ایمیل خود را ENGHELABCOMPETITION بگذارید.

نکته1: جدا از ضروریات درخواستی بر روی شیتها اینکه کدام اطلاعات و به چه نحو در شیتها درج شوند تا داوران به بهترین شکل، اثر را درک نمایند هنرِ معمار است. مبانی نظری خود را روی همین شیتها درج نمایید و نه در برگه‌ای جداگانه و در کاغذ آ4. تجربه نشان داده در آن وضعیت اساساٌ مبانی‌ نظری‌ آثار توسط داور خوانده نمی‌شود!

نکته2: در نرم افزار GMAIL فایلهای بالای 25 مگابایت در ساختار گوگل درایو ارسال میشوند. حتما در ایمیل ارسالی دسترسی لازمه به ما برای دانلود فایل را از طریق زدن دکمه Anyone With the Link Can View بدهید.

قدم2) پس از ایمیل آثار، حداکثر ۷۲ ساعت بعد ایمیل تاییدیه به شما ارسال خواهد شد. هدف ما همکاری با شرکت‌کنندگان است. در همین راستا در صورت دریافت زودهنگام آثار، به صلاح‌دید دبیرخانه پس از دریافت ایمیل نظرات اصلاحی، پیشنهادی در باب رعایت ساختار فرمتی مسابقه به شما منتقل خواهد شد تا در جهت اصلاح آن اقدام فرمایید و از شانس بیشتری برخوردار شوید. اگر هیچ ایمیلی دریافت نکردید حتماً با ما تماس بگیرید.

تقویم جایزه


 • اعلام فراخوان: شهریور 1401
 • آخرین مهلت ایمیل آثار: 30 مهر 1401 (تمدید شد تا 30 آذر) حداکثر زمان ایمیل آثار بدلیل کندی اینترنت تا ساعت 24 روز 2 دی تمدید شده است.
 • اعلام برندگان: حداکثر پایان دی 1401
 • در صورت اعمال محدودیتهای کرونایی و … دبیرخانه تصمیم گیری و اطلاع رسانی عمومی خواهد نمود.
 • جشن اختتامیه بنا بر تشخیص برگزارکننده در فضای متناسب با شأن موضوع ، برگزاری و اطلاع رسانی خواهد شد.

نکات ضروری


 1. هر نفر یا گروه شرکت کننده میتواند هر تعداد اثر را به مسابقه ارسال نماید و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. لیکن ارسال این اثار جداگانه و طبق فرمت باشند.
 2. انتشار آثار تا قبل از داوری و اعلام نتایج به هر شکل ، به معنای افشای هویت طراحان است و موجب حذف اثر خواهد گردید.
 3. تعیین مالکیت فکری و معنوی اثر بر عهده طراح و ارسال کننده پروژه به جایزه است. در صورت محرز شدن کپی بودن اثر برای برگزارکننده ، ضمن حذف پروژه ، دریافت خسارت محفوظ است.
 4. لطفا به اصالت ایده و حقوق دیگر همکاران دخیل در طراحی پایبند باشید.
 5. شرکت در مسابقه برای کلیه معماران ، طراحان صنعتی ، هنرمندان ، مهندسان اعم از دانشجویان یا حرفه مندان به شکل فردی یا گروهی امکان پذیر می باشد.
 6. شرکت فقط در بخش سردر یا مبلمان مجاز نیست. هر طرح باید یک پکیج پیشنهادی در مورد هر دو موضوع باشد. پیشنهاد میکنیم با جلب همکاری طراحان صنعتی ، گرافیستها و … بصورت تیمی شرکت نمایید.
 7. لطفاً از ارسال پیام به داوران و طرح پرسشهای خود اجتناب فرمایید. سازوکار طرح پرسشها ، از طریق ارسال ایمیل به دبیرخانه است. داوران مسئولیتی در قبال پاسخگویی خصوصی به شما ندارند و این عمل ، به مثابه ارتباط گیری و تقلب قلمداد می گردد.

دبیرخانه جایزه


هرگونه سوال را از طریق ایمیل رسمی رویداد بپرسید. دبیرخانه رسمی جایزه، پایگاه خبری فضای نو می باشد.

تلفن ارتباطی مدیر مسئول رسانه فضای نو و دبیر مسابقه برای موارد ضروری: 09126222843 به نام آقای علیرضا عظیمی می باشد. ترجیح ما پاسخگویی از طریق ایمیل است.

ایمیل ما : fazayenomedia@gmail.com

اطلاعیه‌های ضروری


شرکت کنندگان محترم ، هرگونه خبر فوری و اطلاعیه بصورت رسمی در این صفحه و اینستاگرام پایگاه خبری فضای نو به آدرس fazayeno.official@ منتشر خواهد شد. همچنین تنها صفحه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور به ادرس tanavar.ir@ فعالیت مینماید.

لوکیشن پروژه روی گوگل مپ


تصاویر ، نقشه اتوکد و فایل پی دی اف سایت پروژه


مشاهده برندگان و بیانیه داوران مسابقه


 

پاداش نقدی برندگان در تاریخ هفتم اسفند به حساب ایشان واریز گردید.

به فضای نو برگردید!