اختصاصی پایگاه خبری فضای نو : رسانه تخصصی طراحی داخلی


گزارش ویدئویی از رويداد رونمايي كتاب كنكاش (دانشكده هنرهاي زيبا در دوره رياست آندره گدار) به قلم آرش طبیب زاده

این رویداد به میزبانی کانون مهندسان معمار و ریاست وقت دانشکده ی هنرهای زیبا آقای دکتر حامد مظاهریان با حضور چند نسل متفاوت از فارغ التحصيلان اين دانشكده و بزرگان و علاقمندانی از مراکز دیگر و با انجام سخنرانيها و نمايش دو فيلم و زماني نزديك به چهار ساعت در روز سه شنبه بیست و چهارم خردادماه به انجام رسيد

مراسم با خوش آمدگویی ؛ قصه و ایده ی شکل گیری جمعی چنین فاخر با روایتگری مدیر و مجری برنامه ؛ مهندس شهروز شایگان ( دانش آموخته ی معماری ورودی ۷۱ هنرهای زیبا – بنیانگذار و مدیر عامل مهندسان مشاور خشت و فیروزه ) آغاز شد.

بخش بعدی پيام مهندس حسن برمك وزيري (واپسين فارغ التحصيل دوران رياست آندره گدار) بود كه زحمت خوانش اين پيام را يكي از ورودي هاي دهه چهل (مهندس اميرهوشنگ اردلان ) تقبل نموده بودند.

بخش هاي ديگر با سخناني از مهندس بيژن شافعي در مورد روند شكلگيري دانشكده هنرهاي زيبا، دکتر پيروز حناچي در باب تاريخچه حضور آندره گدار در ايران و گفتگوي دونفره آقايان منوچهر معتبر و عباس مشهدي زاده درباره رشته نقاشي در اين دانشكده و فارغ التحصيلان اوليه آن ادامه يافت.

فيلمي كوتاه به مدت یازده دقيقه، شامل اصوات معماران و نقاشان ورودي سال هاي دهه بيست هنرها به انضمام تصاويري از كتاب و فيلمي كوتاه از ديدار تعدادي از ايشان در سال نود و دو به اجرا درآمد كه اين فيلم با همكاري آرش طبیب زاده (نگارنده كتاب) و آقاي علي زنجاني (استوديو ديد) تهيه شده بود.

در بخش دوم برنامه مهندس حميدرضا ناصرنصير و مهندس نگار منصوري به توصيف، بررسي و خوانش بخش هايي از كتاب پرداخته و نگارنده كتاب گوشه هايي از تجربه شخصي خود در مواجهه با معماران و نقاشان ساليان دور در اين دانشكده را بيان كرد.

لطف حضور مهندس عليرضا جذبي در برنامه به انضمام خانواده ورودي هاي دهه بيست هنرها كيفيتي دوچندان را به اين جلسه بخشيده بود.

گزارش مصور فعالیتهای کانون ، سخنان و سپاسگزاری کوتاه ریاست این دوره ی کانون معماران دانشگاه تهران؛ آقای مهندس افشین اخلاص پور ( میزبان و برگزارکننده ی رویداد) و پیش کش تقدیرنامه ی کانون معماران دانشگاه تهران و ماکت سنگی بنای آزادی (شهیاد سابق) به آقای مهندس آرش طبیب زاده، بزرگان ، حامیان و برگزارکنندگان رویداد پایان شیرین این شب به یاد ماندنی بود.
این گزارش بصورت اختصاصی توسط مهندس شهروز شایگان (بنیانگذار مهندسین مشاور خشت و فیروزه-دانش آموخته ی معماری هنرهای زیبا دهه ی ۷۰ ) به پایگاه خبری فضای نو جهت انتشار ارسال شده است.

رویداد رونمایی کتاب کنکاش با همراهی حامیان ذیل محقق گردید:
مهندسین مشاور خشت و فیروزه
سنگ ساخارا و آژیانه
یوب فلورز
راک
صبا