این پروژه بصورت اختصاصی در پایگاه خبری فضای نو : رسانه تخصصی طراحی داخلی منتشر می‌گردد

شناسنامه پروژه

نام پروژه: ویلا °20

تیم طراحی: فائزه معزی -مجید علیخانی -بابک کیا

طراحی سازه: بابک کیا_فرید میار نعیمی

تاسیسات مکانیکی:  شهاب دانیالی_حسین گل زرودی

تاسیسات الکتریکی: کیوان پورحجتی

نورپردازی: فاطمه علی اکبری

رندر: حسین صادقی

کاربری: مسکونی

متراژ بنا: ۳۳۰ متر

متراژ زمین:  ۱۰۰۰متر

موقعیت: کلاردشت

وضعیت: درحال اجرا

سال طراحی: ۱۳۹۹

مبانی نظری پروژه

پروژه در شرایطی به دفتر ارجاع شد که 24 سال قبل دو فونداسیون در دو زمین مجزا  جانمایی شده بود وبا توجه به مجوزهای اخذ شده، ویژگی های سایت و درخواست کارفرما مبنی بر وسعت بنا و دستیابی به  حداکثر سطح اشغال مجاز، مستلزم ایجاد ارتباط بین دو بنا شدیم تا به بنایی واحد دست پیدا کنیم.

با تحلیل و بررسی شرایط بر آن شدیم تا محدودیت ها را تبدیل به یک فرصت کنیم و در نهایت ساختمان به دو بخش عمومی و خصوصی تقسیم شد. قسمت عمومی با فضایی ازاد و ارتفاع سقف بلند در جهت انعطاف پذیری در عملکرد طراحی شده و با چرخش 20 درجه ای به سمت علم کوه، دیالوگی ماندگار بین بنا و کوه برقرار شد و این اتفاق ،ارتباط بصری میان درون و بیرون را نیز فراهم اورده است.

و در قسمت خصوصی  با توجه به نیاز کارفرما عملکرد فضاها شکل گرفت و فضاسازی به گونه ای دیگر رقم خورد تا پاسخ گوی نیاز های افراد باشد.شاید بتوان گفت به گونه ای °۲۰ زاییده ی سرنوشتی ست که ۲۴ سال پیش برایش رقم خورد.

بستر ۲۰ درجه محکوم به ایجاد ارتباط است،ارتباطی ژرف و بی نهایت.هر فضا روش خاص و مستقل خود را برای ارتباط با محیط دارد  که در لایه های زیرین آن می توان یک استقلال واحد را یافت

نقشه‌ها و دیاگرام‌های پروژه

برای مشاهده‌ی شکل کامل و دانلود تصاویر بر روی آنها کلیک نمایید

تصاویر پروژه

برای مشاهده‌ی شکل کامل و دانلود تصاویر بر روی آنها کلیک نمایید