اختصاصی پایگاه خبری فضای نو : رسانه تخصصی طراحی داخلی


در پنل “بنای برتر و رویکرد” مطرح شد؛ بزرگترین آزمایشگاه بزرگ مقیاس ضدحریق به زودی افتتاح می شود/ تعامل مشترک پلی ران و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی

 

به گزارش استودیو نمایشگاه تاسیسات، محمدمهدی حیدری در پنل “بنای برتر و رویکرد” با اشاره به اهداف مرکز تحقیقات در صنعت ساختمان‌اظهار داشت: نخستین وظیفه مرکز تحقیقات به عنوان بازوی پژوهش وزارت راه، مسکن و شهرسازی، تولید اسناد بالادستی برای کاربران در صنعت ساخت و ساز کشور است.

وی ادامه داد: علاوه بر این، موضوع صدور گواهی فنی برای ساخت محصولات باکیفیت نیز از دیگر وظایف این مرکز است که به صورت تشویقی ارائه می شود.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی افزود: در موضوع صدور گواهی فنی، مرکز تحقیقات بحث عملکردی را دنبال می کند که با این سازوکار بتواند در حهت ارتقا کیفیت محصولات ساختمانی گام های موثری بردارد که خوشبختانه در سازمان نظام مهندسی نیز این گفتمان شکل گرفته و هم مصرف کننده و هم تولیدکنندگان تمایل به اخذ این گواهی دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تفاوت بین استاندارد و گواهی نامه تصریح کرد: استاندارد حداقل شاخص یک محصول را ملاک قرار می دهد اما در گواهی نامه، حداکثر معیار ها مورد توجه قرار می گیرد.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در ادامه با اشاره به اقدامات در پوشش محصولات ضدحریق گفت: در این زمینه اخذ گواهی نامه و رعایت حداکثر معیار ها بالاتر از سازمان استاندارد، الزامی است.

حیدری ادامه داد: در سال‌های اخیر اتفاق خوبی که در رابطه پوشش های ضدحریق اتفاق افتاد این بود که از واردکننده محصول نه‌تنها به خودکفایی رسیدیم که جایگاه خوبی در بازارهای جهانی نیاز پیدا کرده ایم.

وی سپس با اشاره به راه اندازی مجهزترین آزمایشگاه ضدحریق در کشور بعد از حادثه پلاسکو بیان کرد: بزرگترین آزمایشگاه بزرگ مقیاس ضدحریق در مرکز تحقیقات وزارت راه، مسکن و شهرسازی به زودی افتتاح می شود.

تعامل مشترک پلی ران و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی

 

در ادامه این پنل محمد قاسمی مدیر مهندسی پلی ران با اشاره به نحوه تعامل با مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اظهار داشت: از ابتدای تولید محصولات ارتباط مستمر با مرکز تحقیقات داشتیم به ویژه با تولید پوش فیت که با کمک همدیگر گواهینامه ها را در چارچوبی قرار دادیم تا شرکت های دیگر هم بتوانند این گواهینامه را داشته باشند.

وی با اشاره به همکاری پژوهش پژوهشی با مرکز تحقیقات افزود: اخیرا پژوهش شاخص داشتیم و محصولی را به مرحله اختراع رساندیم که در دنیا نمونه ای نداشت و استانداردی تعریف نشده که پژوهش انجام و استانداردها تدوین و تاییده های فنی اخد شد.

مدیر مهندسی پلی ران عنوان کرد: اختراع جدید سیستم جامع آب باران که امکان تست یکپارچه آب بند تا ۱۵۰ متر را دارد و به مرحله تولید رسیده و این خودکفایی و توانایی علمی مایه مباهات استو تعامل با مرکز تحقیقات زمینه توسعه و پیشرفت در حوزه تاسیسات را فراهم می کند چرا که ایده‌ها حمایت می‌شود.