معماران مدعو به نخستین نمایشگاه مجموعه آثار دفاتر جوان شیراز: در میان کوچه باغ‌های شیراز | خرداد 1400 | شیراز | هتل هما

احسان فیروزمندان

با حمایت شرکت فنی مهندسی پیرامید

احسان فیروزمندان متولد شهرستان لارستان در تاریخ شهریور ۱۳۷۲

در دوران متوسطه و با تحصیل در دبیرستان شهید بهشتی(تیزهوشان) لار که مقارن با ساخت و کسب رتبه دوم جایزه معمار خانه فیروزمندان توسط معماران جوان آن دوره بود، بسیار شیفته و علاقمند به این رشته گردید و همین امر دلیلی بر گذراندن دوران کارشناسی خود در رشته معماری در دانشگاه آزاد شیراز و همچنین کارشناسی ارشد در موسسه آپادانا شیراز می باشد.

همزمان با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بمدت ۳ سال همراه  با مهندسین مشاور نقشاوند شهر راز شیراز و پس از آن در بازگشت به شهر خود به مدت یکسال با دفتر ویدای جاویدان تجربه همکاری صورت گرفت.

پس از کسب تجارب و ایجاد همکاری با معماران مجرب، در سال ۹۷ بصورت مستقل دفتر آتلیه فیروزمندان تاسیس گردید .

در این مدت آتلیه فیروزمندان توانسته است در زمینه های طراحی و اجرای پروژه های متعدد ویلایی، آپارتمانی، فرهنگی، ورزش باستانی و طراحی داخلی کسب تجربه و رضایت نماید.

از شاخص ترین این پروژه ها اپل استور آی تک ، پژوهشسرای دکتر عبدالله پور، طلافروشی فاتحی و کافه بیمارستان امام رضا می باشد که پژوهشسرا به صورت همکاری بوده و در شماره ۵۴ مجله هنر و معماری و پروژه اپل استور آی تک در کتاب سال معماری معاصر به چاپ رسیده است و همچنین دیگر پروژه ها توسط سایت فضای نو و دیگر رسانه ها منتشر شده است.

تمام تلاش و هدف ما از زمان فعالیت حرفه ای این بوده است که به اقلیم و منطقه احترام بگذاریم و از شیوه های نوین و راه کارهای خلاقانه جهت سازگاری و کاهش انرژی ساختمان ها بهره ببریم  و همچنین با دیدی متفاوت به طراحی بتوانیم به معماری و سلیقه جمعی شهر خود جهت دهی داشته باشیم تا بر کیفیت فضایی مکان های خصوصی و عمومی افزوده شود.