اعلام برنده

با حمایت انحصاری مبلمان اداری ویرا

هیأت داوران

حمید گازر

امیدرضا معتمدی

علی خادم زاده

مجید احمدی خوشبخت

اسفندیار عبدشاه

علیرضا عظیمی

بیانیه هیأت داوران


ضمن سپاس از حضور و استقبال دلگرم کننده عموم طراحان و معماران ارجمند از این مسابقه، طرح رتبه نخست با نظر به معیارهای سه گانه مسابقه انتخاب شده است.

  • بداعت طرح به لحاظ ایده و اندیشه : از نظر ما ایده اولیه اوریجینال است و محصولات مشابه داخلی و خارجی، نتوانسته‌اند به پیچیدگی و بداعت خلاقانه طرح دست یابند. رشد هندسه از یک سو، نظم در عین بی نظمی، بستن کار با یک صفحه رویی، همگی نشان از پختگی و سواد طراحی خالق اثر دارند. طرح محصول ممارست طراح در طی سالها و تعهد به یک پروژه فکری بوده است. طراح این اثر همچون یک هنرمند در حال ساخت خویشتن است و حقیقتاً در این مسیر به محصولات عمیق و قابل قبولی دست یافته است. محصولاتی اصیل ، اثر گذار و وادار کننده بیننده به دیدن ، لمس کردن و فکر کردن.
  • قابلیت ساخت و صنعتی سازی : اشارات فنی طراح در روش ساخت ، مصالح و تکنیکهای فنی برای هیأت داوران قانع کننده بود. اگر چه این میز همچون دیگر محصولات فاخر نیاز به دقت فراوان و از سری سازی به دور است. چالش سختی ساخت اثر غیرقابل انکار است اما همین سختی نیز شانه به شانه هنر و معماری ایرانی در طول تاریخ می ساید.
  • مطابقت با دانش روز فنی و مهندسی: اساساً انتخاب مصالح این میز در کنار اشاره لطیفی که به هنر آئینه کاری در سپهر ایران دارد، محصول تربیت مهندسی و تسلط بر دانشهای روز همچون برشکاری، لیزر و سی ان سی است. طرح اثر نیز از هندسه متقارن دوری جسته و می کوشد پاسخگوی نیازهای ذهنی انسان مدرن و پرشتاب امروزی باشد. انسانی که خود با ابزارآلات مختلف، در رأس است و رسانه است و میخواهد حرفهای خود را به صحنه گفتمان جهانی بکشاند، دیده شود و تحت تأثیر قرار دهد.

رتبه نخست برنده جایزه 15 میلیونی

دانیال شاملو و شهربانو پارساکیان

خانواده محصول پیشنهادی

فرایند ساخت و دیگر اتودها

شیت بندی

deskco winner sheet

برای دانلود شیت بسیار با کیفیت روی عکس کلیک کنید

دیگر محصولات با همین ایده از 1395

دیگر فینالیستها : تقدیر ویژه هیأت داوران

امیرعلی سلامت

غزل غفاری

بهدانی و مجدآبادی

مهراز فراهانی

امین یاوری