معماران مدعو به نخستین نمایشگاه مجموعه آثار دفاتر جوان شیراز: در میان کوچه باغ‌های شیراز | خرداد 1400 | شیراز | هتل هما

مرجان کریمی

با حمایت شرکت فنی مهندسی پیرامید

  • متولد 1368 در شیراز
  • کارشناسی معماری از دانشگاه آزاد هنر و معماری شیراز– ورودی 1387
  • کارشناسی ارشد معماری دانشگاه هنر تهران- ورودی 1393
  • تاسیس استودیو معماری روایت با همسرخود محد ترکش در سال 1395

مرجان از کودکی با ورود به دنیای موسیقی با دنیای هنر آشنا شد. وی همزمان با تحصیل در تهران، دوره عکاسی آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای تهران و دوره معماری داخلی قطب علمی دانشگاه تهران را گذراند.

اکنون در کنار فعالیت حرفه ای خود در زمینه ساخت محصولات دست‌ساز مشغول به فعالیت می‌باشد و تاکنون چندین محصول هنری-کاربردی را به تولید رسانده است. در استودیو معماری روایت با رویکرد تلفیق معماری ایرانی و معماری مدرن و باهدف احیای هویت‌ها بدون تقلید بلکه با کنکاش روح معماری ایرانی و تلفیق آن با معماری امروز، درصدد خلق آثاری با حس و حال سیال برای پاسخ به نیازهای امروز و تا حدودی فردا است. هر پروژه دارای روایتی مستقل است که در وجود آن نهفته است و معمار روایتگر ساختار وجودی فضاست. در این استودیو علاوه بر طراحی معماری فضاهای مختلف، برای هر پروژه مختص آن فضا؛ مبلمان و لوازم جانبی طراحی و ساخته می‌شوند تا طراحی معماری فضا با وسایل و تجهیزات مورداستفاده در آن، یکپارچه بوده و همگی از یک الگو تبعیت کنند.

اولین پروژه بازسازی وی در زمینه طراحی و اجرای داخلی مطب دندانپزشکی داستان- سال 1396 به مرحله دوم هفتمین مسابقه طراحی داخلی ایران معاصر (هنر و معماری) در سال 1398 راه یافت و در این مجله تقدیر شد.

همچنین طی این سال‌ها با انجام بیش از سی پروژه مسکونی، اداری، درمانی و تجاری در شیراز در زمینه طراحی و اجرای معماری، معماری و طراحی داخلی، طراحی نما، بازسازی، طراحی منظر و محصول به فعالیت پرداخته‌است و از سال 1399 به عنوان مشاور در امور طراحی معماری بانک مسکن استان فارس به همکاری می‌پردازد.