معماران مدعو به نخستین نمایشگاه مجموعه آثار دفاتر جوان شیراز: در میان کوچه باغ‌های شیراز | خرداد 1400 | شیراز | هتل هما

علی بازماندگان

با حمایت شرکت فنی مهندسی پیرامید

علی بازماندگان، متولد سال ۱۳۶۲ در شیراز، یک طراح هنرمند، خود ساخته و بنیانگذار a.b.studio است. او فعالیت هنری خود را از سال 1379 با پرداختن به نقاشی و معماری آغاز کرده است.
وی در طراحی هایش بیشتر در پی خلق اثری بوده که سازگار با محیط، و نمودی از آشتی سنت و مدرنیته باشد.
همان گونه که در آثار نقاشی او نمودار است، دغدغه ی ذهنی اش برخی مفاهیم انسانی و فضیلت های اخلاقی است که در دنیای امروز کمتر به آن ها پرداخته می شود. مفاهیمی مانند زندگی در بستر خانواده، و دوستی با حیوانات و به ویژه سگ ها که بیشتر مورد توجه وی هستند.
نقاشی های علی بازماندگان، بیشتر روایتگر هیجانات درونی، حالات روحی و علایق وی می باشند، و در قالب طرح و رنگ، روایت ساده او از زندگی روزمره ی انسان ها را نشان می دهند. او در سال 2017 با انتشار کتاب your death و پس از آن در سال 2018 در کتاب دیگری با عنوان flow، بخش دیگری از آثار نقاشی خود را با مخاطبینی از دیگر نقاط جهان نیز به اشتراک گذاشته است.
علی بازماندگان تاکنون در بیش از 40 پروژه معماری حضور داشته، و در سال 1398 یکی از آخرین آثار معماری او به نام ” پروژه استودیوی بازماندگان” در دسته بندی طراحی داخلی عمومی در دومین فستیوال معماری شیراز، رتبه ی نخست را کسب نموده است.
وی در حال حاضر علاوه بر نقاشی و معماری در زمینه ی مجسمه سازی، طراحی فرش و ساخت ابژه نیز مشغول به کار است. علی بازماندگان پس از مدتی مطالعه در خصوص هنرهای ایران و فرش ایرانی، طراحی و بافت فرش را از جمله هنرهای اصیل و ارزشمند ایران می داند که از دید وی به نحوی شایسته، مورد توجه قرار نگرفته و همگام با سایر هنرها رشد نکرده است. بنابراین او در یک سال اخیر تمرکز بیشتری بر طراحی فرش داشته و در این مدت هفت فرش با طراحی او بافته شده است.
وی از سال 1397 تا کنون در نمایشگاه ها و رویدادهای هنری زیر حضور داشته است:
– نمایشگاه لوح محفوظ 1397 شیراز گالری وصال شیرازی
– نمایشگاه آلزایمر 1397 تهران گالری ثالث
– نمایشگاه گروهی وان + وان میلیون 1397 تهران گالری ثالث
– نمایشگاه هفت ریشتر 1397 شیراز گالری موتورخانه
– نمایشگاه تجسمی شین 1398 شیراز گالری موتورخانه (( نفر برگزیده ))
– نمایشگاه گروهی وان + وان میلیون 1398 تهران گالری ثالث
– نمایشگاه گروهی هنر برای مردم 1398 تهران باغ موزه قصر (( نفر برگزیده ))
– نمایشگاه گروهی آپدیت 1398 تهران آرتیبیشن
– مسابقه بزرگ معمار شیراز 1398 (( نفر اول ))
– نمایشگاه گروهی وان + وان میلیون 1399 تهران گالری ثالث