اختصاصی پایگاه خبری فضای نو : رسانه تخصصی طراحی داخلی


طراح و مجری:

دفتر معماری آندو

صدف مجلسی – احد شکریان

متراژ پروژه:

240 مترمربع

مکان پروژه:

گیلان-رشت

پروژه خانه ششم، آپارتمانی حدودا 240 متری واقع در طبقه ششم است، خانه ای برای مالکین آن با نگاه متفاوتشان به فضاها و طراحی.

‎کانسپت اصلی پروژه از ابتدا و در جلسات اولیه ی مشاوره، ایجاد فضایی مدرن و در عین حال فاخر درنظر گرفته شد و مهم ترین نکته، طراحی بدون ازدحام و زوائد با حضور پررنگ المان های خاص و کم نظیر در این پروژه است.

‎این پروژه، زمانی به شرکت ما تحویل داده شد که پلان کاملا شکل گرفته و حتی بسیاری از عملیات نازک کاری  در آن به اتمام رسیده بود ولی پس از بررسی های دقیق جهت کاربردی تر کردن فضاها و دسترسی های مناسب، تغییراتی در پلان نیز ایجاد کردیم و در این راستا بخش زیادی از نازک کاری های موجود را نیز تخریب کردیم.

‎رنگ اصلی و غالب پروژه از طرف کارفرمای عزیز، مشکی اعلام شد و چالش مهم تیم طراحی انتخاب رنگی متفاوت از رنگ های همیشگی هم نشین مشکی مثل طوسی و سفید بود که بتواند فضایی دلنشین و آرامش بخش در کنار ازدیاد مشکی ایجاد کند.

‎انتخاب جسورانه ی رنگ چوب خودرنگ، نقطه ی عطف طراحی این فضاست که با حضور این رنگ به مقداری نه زیاد و نه کم، محیطی گرم، متفاوت و همینطور با اصالت شکل گرفت.

‎در این پروژه حجم های نرمال کاربردی یک المان، خاص و متفاوت طراحی شدند. مثلا در آشپزخانه ساخت یک کیوب براق مشکی مدرن که به آن کاربری سروینگ و جداسازی آشپزخانه از سالن را دادیم، در عین حذف مطبخ، محرمیت کاربر آشپزخانه را حفظ نموده و تحرکی نو در کلیت فضای  آشپزخانه ایجاد کرده است و اینگونه کیفیت فضاها را نه حتی با کولاژ و زوائد بلکه با عناصرِ اساسی و مورد نیاز، بالا برده و هر یک از آنها را المانی مجزا دیدیم.

‎حیاطی کوچک (توسط فلاور باکس) در پشت پنجره ی سالن همان تابلوی مدرن موردنظر است که خود بصورت طبیعی رنگ سبز را وارد فضا کرده است و اینگونه رنگ جدیدی برای تعدیل فضای مشکی، وارد طراحی شد. در مجموع هر نقطه از این فضا دارای هویت خاص خود است که در کنار یکدیگر تکامل میابند.