اختصاصی پایگاه خبری فضای نو : رسانه تخصصی طراحی داخلی


اکسپوی ۲۰۲۰ دُبی گشایش یافته و پذیرای تماشاگرانی از گوشه و کنار جهان است. این نمایشگاه با حضور ۱۹۲ کشور بزرگترین گردهمایی فرهنگی حال‌حاضر دنیا به‌شمار می‌رود.

این نمایشگاه که ۴ کیلومتر مربع وسعت دارد نخستین نمایشگاه این‌چنینی در محدودهٔ خاورمیانه، جنوب آسیا و آفریقا به‌شمار می‌رود و در فضای تماشایی‌اش که ورود افراد زیر ۱۸ سال به آن رایگان است، هزاران مکان و تجربهٔ جالب در انتظار خانواده‌هاست.

در اکسپو ۲۰۲۰ از سفر به دل تاریخ در «تالار پایایی» گرفته تا گذر از مناطق شهری «فرصت» و «جابه‌جایی»، برای هر سلیقه‌ای چیزی هست.

در این نمایشگاه عظیم بیش از ۲۰۰ محل عرضه خوراک و نوشیدنی در کنار برنامه‌های سرگرم‌کنندهٔ روزانه موجود است. حتی می‌توان برای خنک‌‌شدن در آبِ روانِ آب‌نمای مرکزیِ گنبد الوصل دست‌وپایی تر کرد.

ازآنجاکه میراثی پایدار مد نظر سازندگان این نمایشگاه بوده، طرحی بزرگ هم برای دورهٔ پس از پایان آن درنظر گرفته شده است.

مها الغرغاوی، سخنگوی اکسپوی۲۰۲۰ دربارهٔ آیندهٔ این نمایشگاه می‌گوید:‌ «این نمایشگاه به یک منطقه شهری جدید به نام ۲۰۲۰ تبدیل می‌شود. بیشتر آنچه برگزارکنندگان ساخته‌اند کاربرد بلندمدت دارد. اینجا یک شهرک چندمنظورهٔ هوشمند خواهد شد.»

اکسپوی ۲۰۲۰ دُبی با شعار «اتصال ذهن‌ها، آفرینش آینده» بینندگان را تشویق می‌کند تا با حفظ محیط زیست و گذر از مرزهای پیشین آینده‌ای بهتر بسازند.

مشاهده ویدئو در سایت یورونیوز فارسی

https://per.euronews.com/embed/1722388