اختصاصی پایگاه خبری فضای نو : رسانه تخصصی طراحی داخلی


عصر روز چهاشنبه مورخ چهاردهم اردیبهشت 1401 ، رزیدانس فرانسه میزبان جمعی از معماران ، شهرسازان و فرهنگ دوستان ایرانی بود تا در حضور سفیر و همسر وی ، مدال شوالیه هنر و ادب فرانسه به نیابت از وزیر فرهنگ این کشور به داریوش بوربور اعطا شود. مراسم در جمعی دوستانه و محترمانه با سخنرانی سفیر فرانسه در تهران جناب فیلیپ تیئبو آغاز شد. در این سخنرانی به ارزشهای زندگانی بوربور اشاره شد. سپس مدال بر سینه داریوش بوربور توسط سفیر الصاق گردید و در ادامه ، این بار داریوش بوربور بود که خطابه‌ای ایراد فرمود.

داریوش بوربور نخستین معمار ایرانی است مقیم وطن است که به این افتخار نائل می آید. پیش تر خانم نسرین سراجی نیز این مدال را دریافت نموده اند که معمار ایرانی الاصل ساکن لندن هستند. همچنین گفته می شود مرحوم استاد دکتر سید محسن حبیبی نیز در رویدادی که بر اساس خواست ایشان بی سر و صدا برگزار شده نیز این مدال را دریافت نموده بودند که مستند نیست.

داریوش بوربور از پیشکسوتان معماری در ایران است که در کنار معماری به تاریخ پژوهی و نگارش ارزشهای فرهنگ در ایران نیز مشغول است. او ساکن ایران و در مراسم متعددی حاضر و تربیت نسل جدید مشغول است.

پایگاه خبری فضای نو بعنوان رسمی و مدعو سفیر فرانسه در این رویداد حاضر و به پوشش خبری برنامه پرداخت.

آلبوم تصاویر منتخب