اختصاصی پایگاه خبری فضای نو : رسانه تخصصی طراحی داخلی


همانگونه كه از نام شرکت بر می‌آید، در عصر حاضر که با پديده همزماني و حضور ابزارهاي تكنولوژيك روبرو هستیم، دغدغه مجموعه، توليد محتوا و برنامه‌ريزي ساختمان‌ها بر اساس داده‌هاي موجود براي علاقه سنجي افراد منطقه‌اي كه ساختمان و زمين مورد نظر در آن واقع شده است، و سپس برنامه‌ريزي كاربري‌ها و طی کردن پروسه معماري پروژه هاست كه این پروسه با توجه به محتواهایي خارج از زمينه ي صرف معماري تعيين مي شود.هدف غايي مجموعه، طبقه‌بندي علايق منطقه‌ها جهت طراحي ساختمان‌هایي مطابق و يا متقابل با بستر موجود براي تبديل شدن آن‌ها به نشانه‌هايي از A&T در شهر است.

اینستاگرام : @a_t_architects


مهندس حمیدرضا رحمانی

متولد مرداد سال ۱۳۴۵خورشیدی

فارغ التحصیل معماری از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران

وی در سال ۱۳۷۵ شرکت فن‌آوری، معماری (A&T)‌ را تاسیس نمود. از شاخص‌ترین فعالیت‌های شرکت A&T که در زمینه طراحی و اجرای پروژه‌های معماری فعالیت می‌کند، می‌توان به همکاری در طرح توسعه حریم عبدالعظیم حسنی، و همچنین طراحی و اجرای پایانه گل‌وگیاه شمال کشور، طراحی داخلی و اجرای برج مسکونی رویا رزیدنس اشاره نمود.

همچنین از پروژه‌هایی که شرکت A&T با هدایت مهندس رحمانی در داخل تهران به انجام رسانده است، می‌توان به گل‌فروشی بهرام، شیرینی‌فروشی لادن، رستوران شاندیز جردن، مجتمع‌های مسکونی قیطریه، مانا و تمپورال، مجتمع‌های تجاری کارمانیا، سپهسالار و تیتانیوم اشاره کرد که با سرعت بسیار بالا و فعالیت شبانه‌روزی تیم‌های اجرایی و مهندسی شرکت طراحی و اجرا شده‌اند.

اینستاگرام : @Hamidrezarahmani373


مهندس آرمتی رحمانی

متولد ارديبهشت سال ١٣٧٢ خورشيدی

آرمتی رحمانی شاعر مترسک مزارع بی کلاغ ،هنر جوی حرفه ای پیانو (دانشجوی دکترای دانشگاه تهران مرکز) در شرکت فناوری و معماری به عنوان طراح، محقق فعالیت می‌کند ،او مدیر عامل و بنیان گذار شرکت دانش بنیان داده کاوان چابک(استارت آپ پـِپی دیگِر) است.

0از نمونه کارهای تحقیقاتی ایشان می توان به کتابی در باب تکنولوژی، هنر و تاثیر آن‌ها در شیوه زندگی انسان اشاره کرد که توسط آکادمی Lambert آلمان به چاپ رسیده و بخشی از آن نیز به صورت مقاله‌ای در کنفرانس پراگ در مجله IRES ارایه شده است. همچنین مقاله «در جستجوی شیخ بهایی در شعر و معماری» ایشان در کنفرانس ISCAL ژاپن ارائه و برنده سخنرانی شد.

0یکی از پروژه های اخیر طرحی استراتژیک برای کاهش جرم خیزی در منطقه عودلاجان است که در شماره ۲۳۲ مجله Concept نیز به چاپ رسیده است.

استراتژی در حوزه طراحی:

عصر اطلاعات و ارتباطات منجر به شکل‌گیری فرم‌های مشابه به دلیل انتقال سریع اطلاعات همراه با بستر داده های دیجیتال شده است. تعامل میان این بستر داده ها ی دیجیتال با مساله های موجود در بستر معماری، می تواند از پارامترهای شاخص در تعامل با شیوه ی برنامه ریزی و شکل گیری فرم  معماری همراه با بازدهی اقتصادی باشد.

اینستاگرام : @Armetirahmani