این پروژه بصورت اختصاصی در پایگاه خبری فضای نو : رسانه تخصصی طراحی داخلی منتشر می‌گردد

شناسنامه پروژه

دفتر/شرکت معماری

نام و نام خانوادگی: مهناز حجتی مهماندوستی

مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد طراحی شهری

آدرس: خیابان سهرودی شمالی خیابان خرمشهر بعد از کوچه گلشن ساختمان اطلس پلاک 27 واحد 12 طبقه 6 واحد 12 استودیو مان

شماره همراه: 09124807935

شماره تماس ثابت:02188733702

اینستاگرام: @mahnazhojjati

عنوان پروژه: طراحی لنداسکیپ پارک آبی اوشن

آدرس پروژه: کیش

نام مالک: شرکت سرمایه گذاری ساختمانی عظام

سال طراحی: 1394

مهناز حجتی

استودیو مان

مبانی نظری پروژه

تم پارک آبی اوشن منحصر به فردترین پارک آبی روباز ایران است کانسپت اولیه طرح براساس ماجرای گروهی از دزدان دریایی  است که به جزیره ای حمله می‌کنند. دزدان دریایی به رهبری کاپیتان سایان، برای دست یافتن به قرص خورشید و حکمرانی بر دریا به قلعه خورشید حمله می‌کنند و آن را تصرف می‌کنند. سه برادر به نام پولاد، ماهان و باشو که از ساکنان قلعه خورشید هستند تصمیم می‌گیرند با دزدان دریایی مبارزه کنند و قلعه خورشید را باز پس بگیرند .
بازی‌های تم پارک آبی اوشن کیش از پیشرفته‌ترین و بروزترین وسایل بازی و تجهیزات روز دنیا هستند که توسط معتبرترین تأمین‌کننده وسایل بازی پارک آبی دنیا، یعنی شرکت کانادایی White Water West تأمین شده است و بخشی از آن نیز از کشور بلژیک خریداری شده است.
این پارک ظرفیت پذیرش روزانه سه هزار و 300 نفر را داراست و البته مهترین ویژگی آن این است که پارک در منطقه پرواز ممنوع واقع شده، و هیچ سازه بلندمرتبه‌ای نیز در مجاورت آن وجود ندارد لذا امکان دید هوایی در این منطقه نیز وجود نخواهد داشت و بانوان هم می توانند به راحتی می توانند هم از تمام قسمت های آن استفاده کنند و هم حمام آفتاب بگبرند.شاخصه ای که برای گردشگران مسلمان منطقه خاورمیانه نیز بسیار مهم است و کمک بزرگی به جذب گردشگر خارجی خواهد کرد.

این مجموعه 17 راید پارک( راه آبی) دارد که به سه دسته راید های آرام، تند و هولناک تقسیم میشود. این رایدها و استخرها برای ایجاد محیطی آرام و مفرح در کنار رایدهای پرهیجان طرحی شده اند.

 

تصاویر پروژه

برای مشاهده‌ی شکل کامل و دانلود تصاویر بر روی آنها کلیک نمایید