اختصاصی پایگاه خبری فضای نو : رسانه تخصصی طراحی داخلی


چمن پارک دومینیو نیویورک با دایره های سفید رنگ آمیزی شده است تا مردم را ترغیب کند به رعایت فاصله گذاری اجتماعی.

این پارک ساحلی در محله ویلیامزبورگ واقع در بروکلین قرار دارد. این نخستین بار است که مدیران پارک برای اجرای فاصله گذاری اجتماعی دوایری به فاصله شش پا (1.8 متر) ابداع و نقاشی کرده اند. این طرح از روز جمعه  15 می 2020 آغاز شد و سرتاسر چمن مصنوعی ساحلی را در برگرفته است. دو کارمند چهار ساعت را صرف نقاشی دوایر کردند و رنگ آنان طبق برنامه تجدید خواهد شد. تقریباً 30 دایره وجود دارد که به صورت متقارن در ردیف هایی قرار دارند و هر دایره قطری برابر هشت پا (2.4 متر) دارد.

با افزایش گرمای هوای نیویورک و حضور مردم در پارک، انجام این کار ضروری به نظر می رسید. اگر چه این کار نمادین با مفهوم نسبتاً ارزان و سریع برای پیاده سازی فاصله گذاری اجتماعی نیز است. پروژه ای که تنها دو کارمند، چهار ساعت و چند قوطی رنگ گچ سفیدی نیاز داشت و قدری خلاقیت!

لازم به ذکر است که افسران پلیس در این منطقه گشت زنی می کنند و به افرادی که قانون را رعایت نمی کنند تذکر میدهند و ممکن هست حتی به انها ماسکهایی را نیز تحویل دهند. همچنین هنگامی که پارک شلوغ است ، مسیر جاده ای که از حاشیه پارک عبور می کند مسدود می شود. مسئولین پارک این قوانین را بصورت مداوم در شبکه های اجتماعی پارک گوشزد می کنند.

ساخت دومینو پارک در سال 2018 توسط شرکت معماری منظر محلی جیمز کرنر فیلد آغاز و توسط برند two trees management توسعه داده شد. این بخشی از یک طرح در مقیاس بزرگ برای احیای زمینهای منطقه بوده است. زمینهایی که توسط Domino Sugar بیش از یک قرن پیش خریداری شده بود. کارخانه سابق قند در محل فعلی ، که سالها رها شده بود ، در حال حاضر در مجتمع اداری و تجاری جدید مورد بازسازی قرار می گیرد.

این پارک شش آکری (معادل 2.4 هکتار) شامل یک زمین بازی برای کودکان ، طراحی آبنماهای تعاملی ، یک زمین والیبال ، یک فروشگاه تاکو با یک فضای ناهار خوری در فضای باز و چندین منطقه برای نشستن با سالن های تفریحی و نیمکت است. انواع مزارع باز جهت استفاده مردم و آثار باستانی مانند تجهیزات پالایش قند سابق از سراسر کشور اینجا جمع شده اند تا گذشته صنعتی این ملک را به بیننده گوشزد کنند.

این منطقه از شهر قبلاً کمترین نسبت پارک به نسبت کل شهر را داشت اما اکنون ارتقائ یافته و به طور مستقیم به آبشار ویلیامزبورگ دسترسی دارد. فضایی که بیش از 150 سال مردم از آن محروم شده بودند.