اختصاصی پایگاه خبری فضای نو : رسانه تخصصی طراحی داخلی


ایده ها و روند طراحی غرفه شرکت فراشار

در پنجمین دوره فستیوال معمار شیراز

هدف کسب و کارها از ایجاد غرفه و شرکت در نمایشگاه ها جذب بازدیدکنندگان جدید می باشد

در این راستا ما رویکرد طراحی را به خلق یک اثر مانا در ذهن مخاطب و ایجاد تجربه ای متفاوت نسبت به غرفه های مرسوم نمایشگاهی معطوف کردیم.

هدف شرکت فراشار از شرکت در این نمایشگاه علاوه بر نمایش محصول، ایجاد سر نخهای ارتباطی جدید با مشتریان بالقوه بود. با توجه به اهداف، بودجه، فضای غرفه و قوانین نمایشگاه روند طراحی در جهتی تبیین شد که بتواند علاوه بر پاسخگویی به خواست و نیازهای شرکت، با ایجاد جذابیت بصری ضمن متمایز شدن از غرفه های دیگر، کنجکاوی مخاطبان را برای بازدید از غرفه برانگیزد و پیام شرکت را بطور موثر به مخاطب منتقل کند.

داستان طراحی غرفه شرکت فراشار برای دفتر ما ساخت یک مکعب ساده باسطوحی باز در اطراف نبود. با انتخاب متریال کناف (محصول اصلی شرکت برای ارائه در نمایشگاه) در روند طراحی در تلاش بودیم علاوه بر نمایش المان گونه محصول به عنوان غرفه، قابلیت های بیشتری از کناف را نیز به نمایش بگذاریم و هویت آن که غالبا تداعی کننده سطحی صاف و دو بعدی بوده را با انحناهایی در سه بعد به چالش بکشیم.

تقسیم بندی بستر طرح در جهات شش گانه و ارایه محصول در قالب دیوارههای منحنی باعث ایجاد مسیرهای حرکتی در تمام جهات غرفه شد و تعامل داخلی و محیطی پویاتری حاصل کرد.

در این بین میزهای شیشه ای با کمترین تاثیر بصری محل هایی برای مکث وتعامل با مخاطبان ارایه می کرد.

برای نورپردازی طرح، علاوه بر نورهای جنرال روشن کننده محوطه نمایشگاه، از لاین های نوری توکار همسطح با بستر و دیواره های منحنی طرح استفاده کردیم که علاوه بر ایجاد حس یکپارچگی بستر و دیواره های منحنی، تعامل غرفه بامحیط و مخاطب را جذاب تر می کرد.

برای تکمیل و هویت بخشی به طرح از نشانه های بصری از جمله لوگو شرکت، فونت و رنگ آبی سازمانی شرکت در جهت تصدیق ثبات برند استفاده شد.

در آخر غرفه نتنها محلی برای نمایش و معرفی محصول شرکت بود، بلکه خودالمانی جذاب ساخته شده از محصول هدف، برای معرفی هر چه بیشتر برند بود.

طراحان :

فاطمه میمنی

آرش دبیری

تیم طراحی :

سمیرابرزگر

مرتضی معاون

هانیه زارع

کارفرما :

حامد کرم الدین

شرکت فراشار

@novarchitects

@farasharco

@memarshiraz

عکس و فیلم :

نوید عطروش

آوا ایزدپناه

آنوشا مشکل گشا

📸 @natrvash