اختصاصی پایگاه خبری فضای نو : رسانه تخصصی طراحی داخلی

مترجم:سبا مصطفی


معمار گابریل کوزلوفسکی با Gringo Cardia ، Bárbara Graeff و Tripper Arquitetura برای طراحی ساختاری از شاخه های درخت شناور  غرفه برزیل در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی همکاری کرده است.

این غرفه از یکی از بزرگترین دستاوردهای فناوری برزیل که بهبود سیستم کاشت مستقیم روی نی میباشد،الهام گرفته شده است.

طرح از نظر مفهومی از لایه بندی خاک ، یک درگیری به منظور حفاظت و بهره وری تقلید می کند و خود را به عنوان یک ساختمان و یک تصویر نمادین نشان می دهد.

از لحاظ تاریخی ، این غرفه برای سنت غنی برزیل در نمایشگاه بین المللی،منعکس شده است و از شاهکارهای پائولو مندز دا روچا در اوزاکا 1970 و از سرجیو برناردز در بروکسل 1958 وامهای ظریفی گرفته است.

همچنین این ساختمان از پتانسیل های پلاستیکی چوب چند لایه به عنوان یک سازه وام گرفته است. قابل تجدید پذیر است؛ ماده ای که کربن را به جای رها کردن،ترشح می کند – و مخلوط زمین خزنده با بتن مسلح باعث کاهش

انرژی،تولید و جذب گرما می شود.

این غرفه انرژی خود را تولید می کند ، آب مورد نیاز را بازیافت می کند و با ترکیب جریان مستقیم هوا از طریق یک نمای باز ، استفاده از تهویه هوا را غیر ضروری می کند.

طبقه همکف رایگان است و تحت حفاظت از یک توپوگرافی معکوس که در بالای آن شناور است باز می شود.

پیاده روی ورودی مداوم،میزبان نمایشگاه Together for Nature است که در حدود 6 دیوار برگزار می شود ؛ نمایانگر 6 بیوم اصلی برزیل است. صعود به نمایشگاهها در زیر یک چشمی صورت می گیرد که کف زمین را مستقیماً به آسمان

متصل می کند.

بازدیدکنندگان نمایشگاه، Together for People را درون یک لنگه از شاخه های درخت در نمای داخلی مشاهده می کنند. تنوع قومی را با چهره مردم و صدای روستاهای بومی به نمایش می گذارد.

پس از تجربه بافتهای بذر ، زبری شاخه ها و سردی آب ، پس از غوطه ور شدن در صداهای قدیمی ترین روستاهای برزیل و یادگیری آینده و چگونگی ارتباط برزیلی ها با آب ، بازدید کنندگان از یک رستوران دیدن میکنند و لذت می برند.

در این غرفه هیچ تفکیکی بین بیرون و داخل ،ساختمان و نمایشگاه ، پایداری و فناوری وجود ندارد ، همه با هم یک تجربه حسی و شناختی واحد را تشکیل می دهند که هدف و پیشرفت برزیل را توصیف می کند.