اختصاصی پایگاه خبری فضای نو : رسانه تخصصی طراحی داخلی

مترجم: فاطمه میری


نام اثر: Department of Social and Cultural Analysis

معماران: LTL Architects

موقعیت اثر: NEW YORK, UNITED STATES

سال ساخت: 2009

معماران درباره کار خود چنین می‌گویند: از  (LTL Architects) Lewis.Tsurumaki.Lewis Architect درخواست شد تا دفاتری اداری را برای دپارتمان تجزیه و تحلیل فرهنگی و اجتماعی  (SCA) دانشکده نیویورک طراحی کند. SCA از نظر ماهیتی، ترکیبی از موضوعات و روش‌های برگرفته از علوم انسانی و علوم اجتماعی است که حوزه‌های مطالعاتی این رشته شامل مطالعات آفریقا، مطالعات آمریکایی، مطالعات آسیایی / اقیانوسیه / آمریکایی، مطالعات جنسیتی و رابطه جنسی، مطالعات لاتین و مطالعات درباره کلان‌شهرها است.

بحث‌های گسترده با اعضای هیات‌علمی و کارکنان در طراحی و تدوین این طرح سودمند بودند که در راس آن طرحی مورد نظر بود که در آن‌ها دفاتر فردی در طول محیط فضایی با بیش‌ترین نور طبیعی بود قرار داشت و این در حالی است که معمولا از پلان‌های ادارات، دالان‌های دراز و تاریک که از نور روز و جذابیت تصویری محروم هستند، منتج می‌شود. برای رفع این شرایط LTL این دفاتر اداری را در مکان‌های استراتژیک قرار داد تا این دفاتر بتوانند از نور طبیعی و مجموعه‌ای از اتاق‌های عمومی که در این راستا ایجاد شده، استفاده کنند. به علاوه جعبه‌های شیشه‌ای با رنگ‌ روشن از طریق دیوارهای بین ادارات و راهروها قرار گرفت که این جعبه‌ها که در طول راهروها هستند با استفاده از شماره اتاق و علامت راهنما مشخص شده‌اند. این صندوق‌ها به عنوان قفسه‌های کتاب برای اعضای هیات‌علمی که دفاتر را اشغال می‌کنند و همچنین نیز با کتاب‌های قابل‌رویت از سالن عمومی عمل می‌کنند.

در مجاورت فضای انعطاف پذیر عمومی دیوارهایی پوشیده از نوارهایی از جنس چوب‌پنبه قرا دارد که رنگ و عرض متغیری دارند که در این فضا می‌توان مشاهده کرد که این چوب‌پنبه‌ها در برخی مکان‌ها صندلی‌هایی ایجاد کردند که از سطح کف شروع می‌شود. بنابراین دیوار چوب‌پنبه تعدادی از نیازهای برنامه‌ای را برآورده می‌کند در حالی که هنوز یک حرکت کلی برای متحد کردن این دفتر است.

سایت معمار: http://ltlarchitects.com/