اختصاصی پایگاه خبری فضای نو : رسانه تخصصی طراحی داخلی


Zaha Hadid Design یک دستگیره در در قالب برند Nexxa را رونمایی کرده است. مجموعه Nexxa توسط زاها حدید دیزاین ایجاد شده است و توسط کمپانی مستقر در لندن Izé تولید می شود. این محصول دستگیره درب را به عنوان یک مجسمه توصیف می کند.

وودی از تیم سازنده میگوید: “ایده اولیه ما برای دسته اهرم متمرکز بر این بود که چگونه می توانیم آن را نوآورانه تر کنیم و چگونه می توانیم یک دسته را طوری طراحی کنیم که گویی یک خط پیوسته را پیشنهاد می کند که حتی در صورت چرخش دسته نیز شکسته نشده است.” “ما آن را به دو قطعه تبدیل کردیم که با مفصل آرنج به هم می پیوندند اما آنها باید ادغام شوند. ما تحقیقات زیادی در مورد چگونگی استفاده از وقفه بین دو عنصر – سوکت و اهرم – به عنوان بخشی از داستان انجام دادیم ،”

Izé روند طراحی دسته را با مرحوم زاها حدید آغاز کرد ، که استودیو را از 2066 تا زمان مرگ در سال 2016 هدایت می کرد. از آن زمان ، نرم افزار پیشرفته تری برای طراحی معماری ساخته شد که به روند تولید کمک می کرد.

ماها کوتای نیز در این باره می گوید: “چاپگرهای سه بعدی به ما امکان آزمایش فرم را می دهند و راه ما را آسان تر و سریع تر می کند تا طراحی را اصلاح کنیم و آن را ارگونومیک تر کنیم ، اگرچه ما هنوز با مجسمه ساز و مدل ساز Izé کار می کردیم و رفت و برگشت بین آنها بسیار کارآمد بود ، ”

دستگیره درب Nexxa شامل دو میله فلزی کاملاً پیچ خورده با لبه های گرد شده است که بر روی یک محور به هم متصل می شوند.

این فرم های موج دار معماری شباهت زیادی به ساختمان های حدید، مانند طرح اخیر آن برای یک آسمان خراش 36 طبقه در هنگ کنگ ، و طراحی محصول آن ، که شامل مجموعه ای از نگهدارنده های شمع از فولاد ضد زنگ آمورف است می باشد

Zaha Hadid Design پیش از این دو صندلی چاپ سه بعدی برای مارک اسپانیایی Nagami Design ایجاد کرده است که از پلاستیک اسید پلی لاکتیک ساخته شده است. این دو صندلی به نام Bow و Rise نشانه هایی از روند رشد طبیعی است که در زیست شناسی دریا ، به ویژه اکوسیستم های زیر آب و تشکیلات مرجان اتفاق می افتد. استودیوی طراحی همچنین جا شمعی هایی با اشکال بی شکل و یک مجموعه لباس فعال برای خانم ها ساخته است.