بخش هتل ساختمان OPUS در دوبی افتتاح شد. Opus واقع در منطقه برج خلیفه دبی ، یک ساختمان شیشه ای آینه ای است که دارای یک هتل ، دفاتر اداری ، آپارتمان های مبله و چندین رستوران است. این پروژه سال گذشته تکمیل شد ولی تاکنون افتتاح آن به تأخیر افتاده بود. اُپوس تنها هتل جهان است که می توان ادعا کرد که هم نمای بیرونی و هم فضای داخلی آن توسط شخص زاها حدید طراحی شده است.

به نظر می رسد این بنا از نظر ظاهری یک مکعب غول پیکر است که سوراخی آمورفی در مرکز آن می چرخد ​​، اگرچه در واقع یک جفت برج به هم وصل شده در بالا و پایین برای ایجاد جلوه می باشد.

کریستوس پاساس ، مدیر پروژه از دفتر زاها حدید باور دارد: هندسه های دقیق متعامد مکعب شیشه ای ابتدایی Opus به طرز چشمگیری با سیال بودن خلاء هشت طبقه ای در مرکز آن تضاد دارد. بالاتر از این شکاف ، یک پل سه طبقه از ارتفاع ۷۱ متر از زمین شروع می شود. داخل این خلأ شب ها توسط صور فلکی از چراغ ها روشن می شود که هر یک به صورت جداگانه قابل کنترل هستند و داخل شیشه عایق بندی می شوند.

این هتل که در مارس ۲۰۲۰ افتتاح شد ، دارای ۷۴ اتاق خواب و ۱۹ سوئیت است.

لابی آن به طور مستقیم در زیر فضای خلاء میانی است که سقف شیشه ای آن را به اسمان وصل می کند. سه گالری با بالکن های فرمال از حاشیه ها با این لابی ارتباط برقرار می کنند. کف این بخش کاملاً از جنس سنگ مرمر است. منحنی های دیواری طلایی در پشت میزهای پذیرایی هتل با نوارهایی از روشنایی مطابق با بالکن های فوق زاویه دار و روشن شده اند ک امضای حدید هستند. حتی نیمکت های موجود در بالکن ها ، با بالشتک های خود در قاب های طلایی خمیده شده اند  و از مجموعه پتالیناس Zaha Hadid Design هستند.

در این هتل هر اتاق خواب دارای یک تختخواب با طراحی Zaha Hadid است ، با تشک که روی یک قاب مجسمه ای قرار دارد که از دیوار جدا شده است. در حمام ، سینک ظرفشویی و دوش از مجموعه ویتا Zaha Hadid 2015 برای Noken Porcelanosa در آمده است. بالای بعضی از سینک های دوقلو ، آینه های دوقلویی را با منحنی هایی خاص آویزان کرده اند که به نظر می رسد مطابق با خلاء مرکزی Opus است.

به عنوان بخشی از تلاش برای پایداری ، در هتل ME دبی هر اتاق را بدون بطری پلاستیکی مبلمان کرده و هر میهمان را یک بطری آب فولادی ضد زنگ است که به نام او صادر می شود. آب سردکن ها در سراسر هتل واقع شده اند و مسافر می تواند رایگان از انها بهره ببرد. همچنین در مناطق ناهار خوری هیچ گونه بوفه ای وجود ندارد که مواد زائد غذایی اضافی تولید کنند. اگرچه هتل با امکانات خود کمپوست های داخلی زباله های آلی را هضم می کند.

طرح های Opus برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ توسط زاها حدید طراحی شد. حدید در سال ۲۰۱۶ درگذشت ، و این پروژه در همان ایام رونمایی شد. در سال ۲۰۱۸ ، پروژه بدلیل مشکلات ساخت و ساز متوقف شد و نهایتاً در ۲۰۲۰ تکمیل و تحویل بهره بردار گردید.