اختصاصی پایگاه خبری فضای نو : رسانه تخصصی طراحی داخلی


استودیوی هدرویک طراحی داخلی مرکز درمانی مگی لیدز را با رویکردی سبز به پایان رسانیده است.با اینکه این مرکز در داخل بیمارستان دانشگاه جیمز در لیدز ساخته شده است و نمایی به سوی شهر ندارد اما طراحان کوشیدند نما و ارتباط درون و بیرون آنرا غنا بخشند. گیاهان همچنین فضای داخلی چوبی مرکز خیریه را پر می کنند ، که پشتیبانی‌ای معنوی از افرادی است که با سرطان در انجا مقابله می کنند.

این نخستین ساختمان درمانی است که توسط استودیوی هدرویک تکمیل شده است ، دفتر انگلیسی که توسط طراح اصلی آن توماس هدرویک است.

هدف ما ساختن خانه ای برای مبتلایان به سرطان بود که برخلاف سایر محیط های بالینی معمولی ، از نظر روح و روان و پذیرای آنها باشد. فقط با استفاده از مواد طبیعی ، پایدار و غوطه وری ساختمان در لا به لای هزاران گیاه ، فرصتی برای ما فراهم نمود تا برای بیماران در دوره های دشوار درمانی ، محیط فوق العاده ای را ایجاد کنیم.

قاب ساختمان از چوب صنوبر پایدار ساخته شده و با قطعات پیش ساخته درهم آمیخته شده است. سه پوشش قارچی شکل نیز وجود دارند که اتاقهای مشاوره هستند. این پروژه در درون و بیرون از یک طرح کاشت رویژه بهره می برد که هدف از آن ایجاد گونه های بومی مناطق جنگلی یورکشایر بوده است. درختان همیشه سبز و درختچه های مرکز حتی در زمستان رنگی سبز و شبیه انرا ارائه می دهند.

استودیوی هدرویک برای ویژگی های متخلخل خود ، گچ آهک را برای دیوارها انتخاب کرد ، تا به حفظ رطوبت داخلی ساختمان با تهویه طبیعی کمک کند.

گیاهان در گلدانهای پوشیده از حصیر رشد می کنند و دیوارها را به سمت اشکوب تکمیل می کنند ، در حالی که قفسه ها درون دیوارها و راه پله ها ساخته شده اند که در آن از کاربران مرکز خواسته می شود تا اشیاء خود را در انها نگهداری کنند تا حس حضور در خانه را احساس کنند.

استودیوی هدرویک همچنین دو میز ویژه از چوب پنبه و چوب راش را برای مرکز مگی طراحی کرده است که دارای تریبون هایی است که شکل قوس دار باله های الوار را نشان می دهد.

خالقان این اثر طراحی صنعتی و ساخت میزهای مجموعه را بخشی از سیر تکامل طراحی داخلی های خود می دانند

مرکز لیدز مگی اکنون برای بیماران سرطانی و خانواده ها و دوستانشان باز است و اقدامات از راه دور اجتماعی را نیز به دلیل وجود کروناویروس انجام می دهد.

این بیست و ششمین شعبه برای مراقبت از بیماران سرطان مگی است. یک ابتکار خیرخواهانه که در سال 1995 توسط طراح باغ مگی كسویك جنكس و همسرش ، چارلز جنكس ، منتقد معروف معماری تأسیس شد. Keswick Jencks در آن سال از بیماری سرطان درگذشت و Jencks میراث خود را تا زمان مرگ خود در سال 2019 ادامه داد.

بسیاری از معماران و طراحان برجسته ، شعب مختلف مرکز خیریه مگی را ایجاد کرده اند.