اختصاصی پایگاه خبری فضای نو : رسانه تخصصی طراحی داخلی

مترجم: مونا لطفی


طراحی داخلی و دکوراسیون منزل راهی جدید در ایجاد فضاهای غنی پیدا کرده اند. با استفاده از روکش های دیواری مدرن ، می توانیم سطوحی پر از احساس نوری و تصاویر الهام بخش را ایجاد کنیم. این مواد فراتر از مأموریت عملکردی خود هستند و روش جدیدی را برای مشاهده دیوارها و سقف ها به وجود می آورند. آنها مانند پوسته های پوششی هستند که می توانند به تنهایی مورد استفاده قرار گیرند یا به شکلی مخلوط شوند.  روکش های دیواری  در اتاق هایی که در آن نصب میشود معنا ایجاد می کنند. آنها سطوح غیرمعمول را تسخیر می کنند و زندگی را به صورت ترکیب رنگ و بافت غنی و لمس کننده زنده می کنند. با آنها خانه های معاصر افق های زیبایی شناختی جدیدی در دکوراسیون پیدا کرده اند. طراحان و دکوراتورهای داخلی به طور آشکار از روکش های دیواری با اهداف نوآورانه در پروژه های خود استفاده می کنند.

کاغذ دیواری هایی با بافت برجسته با ظرافت های ظریف فلزی با چوب های سبک و رنگ به سبک سنتی کار می کنند. این روکش های دیواری مدرن که با نقوش رئالیستی و طبیعی طراحی شده اند ، و تنها زینت بخش اتاق های استراحت و اتاق خواب نیستند. این روکش ها در سقف های بلند نیز با هدف نزدیکی هر چه بیشتر به طبیعت مورد استفاده قرار می گیرند. صرف نظر از فضایل تزئینی ، روکش دیوار منبع کارآمدی برای ایجاد چشم انداز و افزایش احساس فاصله و همچنین ایجاد حجم سورئال بسیار جالب است. بهم پیوسته ، الگوهای هندسی نقش زیادی در توهمات نوری دیوارها و پارتیشن ها دارند. روکش های دیواری مدرن مزین به سنگ طبیعی یک جهان کاملا متفاوت ایجاد کرده که ظرافت خاطره انگیز آن را به محیط های معاصر می آورد. این ماده در بخش های مختلف فضای داخلی خانه ظاهر می شود و به سطوح فوق العاده فشرده ای تبدیل می شود که از اصالت و زیبایی برخوردار است. تکه های مرمر و گرانیت ، ایده آل برای نقاشی دیواری حمام های مدرن ، تا تخته سنگ های بزرگ و ظروف سفالین که دیوارهای خانه را بدون نیاز به ساخت و ساز می پوشانند.

در انتها ، پانل های تزئینی سه بعدی گزینه های فوق العاده ای برای افزودن بافت و عمق به دیوارهای داخلی و پارتیشن ها هستند. آنها تحرک ناشناخته ای ایجاد می کنند و بخش های ترانزیتی و اتاق نشیمن را به مکان های منحصر به فردی تبدیل می کنند. روکش های دیواری مدرن با زبانی فریبنده و بی انتها خانه را تسخیر می کنند.