اختصاصی پایگاه خبری فضای نو : رسانه تخصصی طراحی داخلی

مترجم : آناهیتا شهیم


نام پروژه: colour-block rooms into The Mantelpiece Loft in Stockholm

گروه طراحی : Note Design Studio

سال ساخت : 2020 

این پروژه شامل بلوک هایی با اندازه های انسانی و مردم مدار واتاق هایی رنگارنگ است که در زیر سقف آسمان استکهلم قرار دارد و توسط یک زن و شوهر و دو فرزندشان خریداری شده که هر کدام علاقه مندی و خواسته‌های جداگانه ای داشتند. اما این خواستار با برنامه موجود برای پروژه غیرممکن بود. برای حل این چالش ، پیکر بندی و چیدمان تا زیر سقف های بلند و شیروانی امتداد یافت.

طراحان توضیح می دهند : ” ما از فرصت هایی مانند فضای بلاستفاده زیر سقف شیروانی که همانند صدایی نیازمند به خریدار بودند ، استفاده کردیم. “

“بنابراین شروع به بررسی این موضوع کردیم که چگونه می توانیم واحدها و بلوک های جدیدی را ایجاد کنیم تا بتوانند به صورت اتاق یا فضای جمعی استفاده شوند.”

در ادامه: “به جای اینکه سعی کنیم لایه زیر‌شیروانی را پنهان کنیم ، می خواستیم صداقت داشته باشیم. لایه‌ی جدید ، عمدا به عنوان یک واحد مستقل طراحی شد تا اینگونه به نظر برسد که گویی این فضاها به صورت فشرده ، داخل فضای اصلی جایگذاری شده‌اند.”

پس دو اتاق خواب جدید در زیر شیروانی ساخته شد. یکی از آن ها اتاقی دخترانه با کابینت ها و جداسازی‌هایی به رنگ صورتی مایل به قرمز بود و در دیزاین آن از یک تخته سنگ صورتی رنگ به عنوان تخت استفاده و دو دراور در آن جاسازی شد.

مبلمان اتاق پسر نیز به رنگ سبز مریم گلی طراحی شد تا با آشپزخانه‌ی زیر ، به عنوان “بلوک یکپارچه” -جایی که کابینت و سقف به همان رنگ در آمده‌اند- دیده شود.

کانتر و جزیره ی آشپزخانه نیز با سنگ‌هایی نارنجی-سفید پوشانده شده تا با سبز غالب محیط در تضاد باشد. علاوه بر این ،از رنگ سبز برای راه پله منتهی به هال زیر شیروانی استفاده شد و در زیر آن دو مبل چرم شیری رنگ و یک قفسه‌ی کتاب با نردبان کشویی تعبیه شد. در واقع در این پروژه سعی شده به طور خاص از تقابل رنگ مریم گلی در مقابل رنگ استوار سفید استفاده شود.