این پروژه بصورت اختصاصی در پایگاه خبری فضای نو : رسانه تخصصی طراحی داخلی منتشر می‌گردد

شناسنامه پروژه

دفتر/شرکت معماری

خانه همایونی

مشخصات: تهران-الهیه

معمار و طراحی: غزال حسینی

سرپرست تیم اجرایی: غزال حسینی

تاریخ شروع و پایان طراحی : فروردین 141 الی آذر 1401

مساحت:350 متر مربع

عملکرد: مسکونی تک واحده

استودیو دیزاین غزال حسینی

مبانی نظری پروژه

پروژه خانه همایونی یک پروژه مسکونی واقع در منطقه الهیه تهران می باشد. مالک این پروژه جناب آقای همایونی در حوزه وکالت فعالیت میکنند.اما از سوی دیگر به هنر و آثار هنری علاقه زیادی دارند و خط فکری مدرنی را دنبال میکنند.

از این رو طراحی در این پروژه به سبک پست مدرن که تلفیقی از هنر کلاسیک و هنر مدرن است ، می باشد .

رنگ های استفاده شده الهام گرفته شده از طبیعت بوده است از این رو از تونالیته رنگ های کرم تا قهوه ایی در قسمت های مختلف فضا بیششتر به چشم میخورد در نار رتنگ سبز که اصلی ترین عنصر حس زندگی بخشی است که از کاشی ها تا گیاهان طبیعی و یا اکسسوری های موجود از این رنگ استفاده شده است.

هریک از اتاق خواب ها، اتاق های مستر و اتاق مهمان ،طراحی منحصر به فرد خودشان را دارند و و هیچ 2 طرحی از فضاها مثل دیگری نمی باشد. و همگی بر اساس نیاز شخص مصرف کننده ، دیدگاه، علایق و نوع کاربری اش دیزاین شده است.

طراحی آشپزخانه، کمد، و کلازت ها به سبک مدرن و مینیمال و high tech  است، همگی بدون استفاده از دستگیره و بصورت finger toch می باشد و تمامی appliance ها توکار می باشد. همچنین کفسازی پروژه از تلفیق 2 سنگ اسلب سفید و سیاه استفاده شده است تا حس تکامل را به افراد القا کند و همچنین سنگ سیاه کف با استفاده از برش گرد یک حس متفاوت و آوانگارد در کفسازی ایجاد کرده است.

نقشه‌ها و دیاگرام‌های پروژه

برای مشاهده‌ی شکل کامل و دانلود تصاویر بر روی آنها کلیک نمایید

تصاویر پروژه

برای مشاهده‌ی شکل کامل و دانلود تصاویر بر روی آنها کلیک نمایید