به نقل از معماران پروژه: در طبقه ۲۷ یک خانه ۵۰ طبقه ، یک آپارتمان ۹۰ متری با ۲ اتاق خواب کرایه و آن را به پارک تبدیل کردیم. این خانه در یک منطقه مسکونی با تراکم بالا در خلیج Xlinlin Bay Xiamen واقع شده است. این ساختمان در هر طبقه شش واحد دارد که در مجموع کل بلوک ۳۰۰ خانواده در ان زدنگی می کنند. ما فرض کردیم اگر ۳ نفر در هر آپارتمان زندگی کنند و میزان اشغال آن ۷۰ درصد باشد ، این خانه نزدیک به ۶۰۰ نفر ساکن خواهد داشت.

این یک سبک زندگی مدرن است ، یک ساختمان تک کاره و دارای فضای زندگی عمودی کاملاً بسته و متقابل. آسانسور یکی از مهمترین راهروهای ترافیکی است (تقریباً تنها راهروی ترافیکی برای ساکنان لایه بالا). با ایده ما زندگی عمومی مردم در اطراف یک پارک دهلیزی می چرخد ​​که ساکنان بتوانند از آنها استفاده کنند (جایی که استفاده از سالمندان و کودکان بیشتر است). این پارک در درون آپارتمان است.

قبل از ظهور خانه های مدرن ، محله های مسکونی سنتی معمولاً یک پارک را نزدیکی مشترک خود داشتند. این پارک برای اقشار با زندگی عمومی است که کاملاً آزاد و دسترسی بدون محدودیت دارند. امروزه ، پارک ها به عنوان واحدی از خانه های بسته به شکل های خصوصی تقسیم می شوند ، بنابراین زندگی عمومی مردم تقسیم می شود. این پارک ، که در داخل ساختمان ها قرار دارد ، زندگی عمومی مردم را بیشتر می کند ، که فقط در اختیار ساکنین ساکن در آپارتمان است.

دلیل اینکه صاحبخانه به ما اجازه انجام چنین تحولی را داده است این است که وی خانه را به عنوان سرمایه گذاری خریداری کرده و ممکن است در آینده خود در آن زندگی کند. او نمی خواست آن را با دکوراسیونی ساده اجاره دهد ، که بدیهی است فایده ندارد. مدتها قبل از اجاره این آپارتمان ، خالی از سکنه بود. این نشان دهنده خواسته های برخی از خریداران در منطقه مسکونی نوظهور است. تصور کنید که این می تواند راهی برای تبدیل این آپارتمان های خالی در پارک های کوچک (یا انواع دیگر فضاهای عمومی) باشد. اما این هدف اصلی ما نبود.

DevolutioN PARK (نامی که معماران بر این اثر گذاشته اند) یک پروژه نمادین کوتاه مدت بود. فقط ماهها زنده می ماند. ما فکر نمی کنیم که این امکان و ضرورت محبوبیت داشته باشد. این فقط خصوصیات بسیار شدید زندگی عمومی و همچنین رابطه بین فضای خصوصی و فضای عمومی در شهرهای مدرن را نشان می دهد.

علاوه بر این پارک در طبقه ۲۷ ، با تیم رسانه ای جدید SeeekLab برای افتتاح یک پارک آنلاین همکاری کردیم. افراد غیر آپارتمانی می توانند به عنوان ساکنین از طریق رایانه و تلفن های همراه خود به این پارک آنلاین دسترسی پیدا کنند که در زمان واقعی به پارک طبقه ۲۷ متصل است. افراد می توانند با استفاده از رایانه ها یا تلفن های همراه ، شکل دیگری از زندگی عمومی را از طریق موانع ، شرکت کنند. این برنامه مبتنی بر اینترنت ، آنونی و غیر اجتماعی است. حتی می توانید تصویری بسیار مدرن را تصور کنید ، کسی که در پارک نشسته است ، تلفن خود را بیرون می کشد و درگیر در زندگی عمومی اینترنت می شود. تعداد افراد حاضر در پارک آنلاین و واقعی حساب خواهد شد.