اختصاصی پایگاه خبری فضای نو : رسانه تخصصی طراحی داخلی


نام پروژه: خانه رافظی

محل پروژه: قم

طرح:جناب آقای محمد محمد خانی

اجرای نما :گروه تولیدی اریبتون

سال: 1398


سخن مدیر عامل

در خرداد ماه 1399 به منظور تهیه بلوک های دکوراتیو بتنی برای پوسته ای  مشبک  در نمای ساختمان جزییات پروژه  و بلوک ها از طریق معمار پروژه  با ما مطرح گردید.

خواست ایشان در این پروژه استفاده  بلوک های دکوراتیو بتنی در پوسته ای مشبک در نمای ساختمان بود تا علاوه بر تامین  نیاز های کلی طرح عنصری مناسب با اقلیم و نیز معماری زمینه گرای آن محدوده باشد ، همچنین حفظ حریم خصوصی ساکنین را شامل شود و پاسخی برای کسب مجوزها و ضوابط مربوط به شهر قم باشد و در عین حال خلاقانه،جسورانه و نوآورانه باشد.

به منظور طراحی و ساخت و تولید این قطعات چالش هایی پیش روی ما بود.

1- ساخت قالب مستر(ثبت سفارشی تولید)

از آنجایی که بلوک های مذکور در سبد محصولات ما نبود نیازمند ساخت به صورت سفارشی بود و مستلزم تایید کارفرما جهت تامین هزینه ها،که با همکاری کامل کارفرمای محترم پروژه این مهم حاصل شد.

2- ساخت قالب ها و پیش بینی تولید انبوه

دو روش قالبگیری و ساخت قالب برای ما فراهم بود که هرکدام چالش ها و ویژگی هایی داشت.

در روش اول بلوک ها یک طرف اکسپوز و کاملا صیغلی میشد و طرف دیگر آن کمی متخلخل و در روش دوم سراسر بلوک ها  کاملا اکسپوز و صیغلی میشد ،که در نهایت با مشورت معمار پروژه و بررسی  ویژگی های هرکدام به همراه برآورد مالی ساخت انبوه هریک از دو روش مقرر گردید روش اول جهت قالبگیری در دستور تولید قرار بگیرد.

3میزان مقاومت و ماندگاری قطعات

میزان مقاومت و ماندگاری قطعات در برابر عوامل جوی و نور خورشید و به طور کل مشخصات فنی و  آزمایشگاهی بتن  از دیگر پرسش های مخاطبان ما میباشد که بدین منظور مجموعه اریبتون علاوه بر ارسال قطعات نمونه به منظور بررسی های فنی توسط کارفرما،معماران و  مجریان ،مجموعه ای از تضامین و مستندات فنی و آزمایش های به کار رفته را در اختیار مخاطبان قرار میدهد.

4-روش نصب

همواره یکی از مهمترین موضوعات مرتبط با تولید قطعات پیش ساخت بتنی شیوه اجرا و نصب آنها بوده که بدین منظور لازم است قبل از تولید انبوه پیش بینی های لازم جهت بهترین و موثر ترین روش تولید و نصب آنها مورد توجه قرار بگیرد.

در پروژه فوق مقرر گردید نصب به شیوه دوغابی اجرا گردد که بدین منظور پیش بینی ها انجام شد و در نهایت تولید انبوه در دستور کار قرار گرفت.

سخن پایانی

مجموعه تولیدی اریبتون بر این باور است که طراحی ،ساخت و تولید پنل های پیش ساخت بتن اکسپوز و دکوراتیو از تنوع و قابلیت های  بالایی برخوردار است و ما معتقدیم هر طرحی هر اندازه که بلند پروازانه و دور به نظر برسد،قابلیت ساخت و خلق اثری نوآورانه و خلاقانه را خواهد داشت.

وبسایت: www.eribton.com

اینستاگرام: eribton.co

تصاویر نهایی پروژه

تصاویر حین ساخت