این پروژه بصورت اختصاصی در پایگاه خبری فضای نو : رسانه تخصصی طراحی داخلی منتشر می‌گردد

زندگینامه خالقان

هنرمندان

محمدعلى هنردوست متولد ١٣٧٢، دانش‌آموخته استعداد درخشان كارشناسى مهندسى معمارى و كارشناسى‌ارشد معمارى‌داخلى از دانشگاه تهران است. وى در سال ١٣٩٢ رسانه‌ى ديجيتال “معمارى ما” را تأسيس كرد و از سال ١٣٩٣ تا كنون، طراح و مجرى پروژه‌هاى مختلف به‌صورت شخصى و يا در همكارى با استودیوها بوده‌است. در سال‌هاى ٩٦ و ٩٧ “شركت طراحى و توليد هشتى” به‌وسيله‌ى او تأسيس شد و محصولات مختلفى را در اين شركت طراحى و به بازار عرضه كرد. از تجارب آکادمیک او مى‌توان تدريس در دانشگاه علوم و تحقيقات و موسسه‌ى فرهنگى روزبه را نام برد.

برگزيده شدن طرح نيمكت کو-بوی طراحى شده در مسابقه‌ى سيت‌پرايز (در همکاری با مصطفی آروند) و همچنين كسب رتبه‌ى نخست در مسابقه‌ى مركز نوآورى دانشگاه تهران نيز از تجارب شرکت در مسابقات طراحی محسوب می‌گردد.

او در سال ١٣٩٩ به عنوان سرپرست تيم معمارى در استوديو راهرو فعاليت داشته است و در حال حاضر سرپرستى تيم طراحى استوديو آرتاژ ديزاين را به‌عهده دارد. وی همچنین در سال 1398 استودیو شخصی خود را تحت عنوان “های-استودیو” به همراه همسر خود تاسیس نمود.


مينا ياسمى متولد ١٣٧٣، دانش‌آموخته استعداد درخشان كارشناسى مهندسى معمارى و كارشناسى‌ارشد معمارى- معمارى از دانشگاه تهران است. وى از سال‌هاى ابتدايى تحصيل به‌عنوان نويسنده در رسانه‌ى ديجيتال “معمارى ما” فعاليت كرده است. تمركز او بر معمارى ايران، معرفى و بررسى بناهاى ايرانى بوده است. همچنين از سال ٩٤ تا كنون به‌عنوان طراح و مجرى پروژه‌هاى مختلف نمايشگاهى و طراحى داخلى با شركت‌ها و اشخاص مختلف همكارى کرده است. وى در سال‌هاى ٩٦ و ٩٧ در طراحى، توليد و ماركتينگ محصولات شركت “طراحى و توليد هشتى” همكارى داشته است. همچنين به‌عنوان عضوى از تيم طراحى در مسابقات مختلف شركت كرده و در مسابقه‌ى طراحى مركز نوآورى دانشگاه تهران، به‌عنوان سرگروه، موفق به دريافت رتبه‌ى نخست گرديده است.

در حال حاضر، در كنار طراحى داخلى و طراحی محصولات، زمينه‌ى اصلى فعاليت او نقاشى و هنر تجسمی است.

محمد علی هنردوست

مینا یاسمی

پترنیتکچر در سومین رویداد خود از طراحان در رشته‌های مختلف هنری و معماری دعوت کرد تا پروپوزال‌های خود را با موضوع “کاربرد پترن در محیط‌های انسان-ساخت ایران معاصر” ارائه نمایند.
سومین‌ رویداد پترنیتکچر در جست‌و‌جوی پیام‌های الگوهای معاصر است؛ که از طریق پترن‌ها در بستر هنر و معماری بیان شده و محیط‌های انسان‌ساخت را به فضای بهتری برای زیست و زندگی تبدیل می‌کنند. چگونه الگوها می‌توانند بازتاب دغدغه‌های طراحان باشند و به یاری ارتباط مخاطب با اثر و زمینه آیند؟
کریتور های (نمایشگاه گردانان) نمایشگاه پترنیتکچر سه: خانم بیتا شکاری و خانم غزل رفالیان

بیانیه اثر

اين اثر بر‌اساس اصل وجود تضاد در جهان طراحى شده‌است.

كانسپت مورد نظر در اين اثر، تقابل و تضاد نيروهاى مثبت و منفی و يا به عبارتی خير و شر در جهان است. اين تقابل و تضاد به‌ويژه در دنياى امروز به تركيب و تلفیق مبدل شده است. اين نيروها در هم مي‌آميزند، تركيب می‌شوند و تشخيص يكى از ديگرى دشوارتر از گذشته است.

در طراحى اين اثر، دو رنگ نور مختلف به صورت نمادين به‌عنوان نماينده‌های نيروهاي متضاد در جهان در نظر گرفته شده‌است. همچنين تيغه‌هايى تنظيم‌شونده بر روی صفحه‌اى كه از دو سمت آن نور تابيده می‌شود، تعبيه گشته كه مخاطبان مى‌توانند هر يك را در زواياى مختلف تنظيم و شدت عبور و تلفيق نور آبى و قرمز را تعيين كنند و اين خود يادآور برداشت اشخاص مختلف از جهان است كه ايجادكننده‌ى پترنى متشكل از تركيب نورهای تلفيق‌شونده و سايه‌هاى متنوع بر روی قاب اثر است.

تصاویر نمایش پروژه در نمایشگاه پترنیتکچر

برای مشاهده‌ی شکل کامل و دانلود تصاویر بر روی آنها کلیک نمایید